👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق بریلیم

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق بریلیم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 2 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

1

‏بریلیم

‏بریلیوم‏ ‏عنصری شیمیایی‏ با ‏عدد اتمی‏ ۴ و نماد Be‏ است.

‏خواص

‏بریلیم عنصری است فلزی با عدد اتمی ۴ در گروه IIA‏ و دوره دوم جدول تناوبی جای دارد. جرم اتمی آن 9.0121 و ظرفیت آن ۲ است. ‏ایزتوپ‏ پایدار ندارد. در طبیعت به صورت ‏بریل‏ که یکی از ‏سنگ‌های گرانبهاست‏، یافت می‌شود.

‏مشخصات

‏فلزی است سخت، شکننده، به رنگ سفید خاکستری، دارای جرم حجمی 1.85 و نقطه ذوب 1280 است. در اسید ها(به جز اسید نیتریک) و قلیاها محلول است. دربرابر عمل اکسایش در دماهای معمولی مقاوم است. رسانایی گرمایی و ظرفیت گرمایی آن زیاد است. سبک‌ترین فلز شناخته می‌شود. جوشکاری و زردجوش آن مشکل است. نسبت به اشعه ایکس بسیار خوب نفوذپزیر است.

‏محل کشف

‏بریل، کانی بریلیم، عمدتاْ در ‏آفریقای جنوبی‏، ‏زیمباوه‏، ‏برزیل‏، ‏آرژانتین‏ و ‏هندوستان‏ یافت می‌شود. منابع اصلی آن ‏آمریکاست‏ در ‏کانادا‏ نیز یافت می‌شود. بسیارسمی است

‏طرز تهیه

‏بهترین روش برای تهیه بریلیم تجزیه الکتریکی مخلوط مذاب فلوروپد بریلیم و باریم است. کانی آن را به اکسید یا هیدروکسید و سپس به کلرید یا فلورید تبدیل می‌کنند. هالیدهای آن را می‌توان:

‏به کمک فلز منیزیم در کوره احیا کرد

‏به کمک الکترولیز احیا کرد

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت نسبت های مساوی ریاضی پایه پنجم دبستان تحقیق حسابداري و حسابرسي اجتماعي و محيطي مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی تحقیق وكالت دادگستري در تركيه 17ص دانلود پاورپوینت بیماری های انتقال یابنده از آب