👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت فمينيسم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت فمينيسم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 21 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

feminism

فمينيسم

هميشه پاي يك زن در ميان است

مقدمه

ظلم و تبعيض در حق زن در اروپا مساله اي هميشگي بوده است . ظلمهايي كه جامعه اروپايي و كليسا طي قرون متمادي به زنان مينمودند موجب شد در دوره موسوم به روشنگري حركتهايي براي مقابله با اين تبعيض ها آغاز و مكاتب متعددي شكل بگيرد.

تفكر فمينيستي در آغاز حركتي براي رفع ظلم وتبعيض بوده است.

از نظر جامعه اروپايي ،زنان موجوداتي فرومايه و جنس دوم بوده اند.

مخالفتها و اعتراضات به وضعیت موجود زنان و بی عدالتیها یی که نسبت به آنان صورت می پذیرفت.در طول تاریخ به صورت پراکنده و کم فروغ دیده می شود،تا اینکه در قرن 19 میلادی از حالت احساسی و پراکندگی به یک جنبش اجتماعی و حرکتی تأثیرگذار تبدیل شد،به گونه ای که مخالفان را نیز به واکنش و تقابل وا داشت.

البته برخی آغاز واقعی حرکت اولیه فمنیسم را با انقلاب کبیر فرانسه در قرن هجدهم میلادی هم زمان دانسته اند،زیرا بعد از استقرار حکومت جمهوری و نابودی نظام سلطنتی،لایحه حقوق بشر در پارلمان فرانسه تصویب شد که در آن قانون،حقوق زنان پایمال شده بود،اولیمپ دکونگ(از تأثیرگذاران انقلاب کبیر فرانسه)لایحه ای را به مجلس فرانسه پیشنهاد داد که در آن از حق کار زنان،حقوق قانونی در خانواده،حق آزادی بیان،ونیز داشتن پارلمان مستقل دفاع کرده بود،که این لایحه تصویب نشد و موجب عقب نشینی پیشنهاد دهندگان شد.

تلاش براي رفع اين معضلات، به خودي خود، امري پسنديده است؛ اما هنگامي كه اين دفاع، رنگ و بوي شعار زدگي و مردستيزي به خود گيرد، به گونه‌اي كه جامعه را به ميدان رقابت ميان زنان و مردان تبديل كند، انحراف‌ها و در پي آن سقوط در ورطة ابتذال شكل مي‌گيرد.

مهم‌ترين مبنا در ديدگاه‌هاي فمينيستي، وجود تشابه و نفي تمايزات مردانه و زنانه است

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت کاکتوس ها پاورپوینت در مورد جنگل براي كيست ترتيب نزول سوره هاي قرآن پاورپوینت فصل اول ریاضی هفتم شهریور94 پاورپوینت مدیریت محیط زیستی