👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت نواحی آب و هوايی درس سوم جغرافیای 2 پایه یازدهم انسانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت نواحی آب و هوايی درس سوم جغرافیای 2 پایه یازدهم انسانی

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت نواحی آب و هوايی درس سوم جغرافیای 2 پایه یازدهم انسانی

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 96

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

در متن زیر دو ناحیه مختلف در قاره آسیا توصیف شده است. ابتدا این دو ناحیه را روی نقشه پیدا کنید وسپس متن را بخوانید.

«اولانباتور» که سردترین پایتخت جهان است، در شمال کشور مغولستان واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا 1310متر است.

به طورکلی، مغولستان تابستان هایی کوتاه و خنک و زمستان هایی بسیار سرد دارد. در اولانباتور معمولاً در زمستان دما تا 30-درجه سانتی گراد کاهش می یابد. البته دمای 50-درجه سانتی گراد نیز در این شهر ثبت شده است.این ناحیه به طور کلی ناحیه ای خشک است، میانگین بارش سالانه 216میلی متر و میانگین رطوبت نسبی سالانه 54درصد است.

هر چند سال یک بار، زمستان ها در مغولستان فوق العاده سرد می شود. برای مثال، در یخبندان و سرمای شدید سال 2009میلادی، هزاران رأس دام تلف شدند و خسارت های زیادی به اقتصاد و درآمد بخش عمده ای از مردم که زندگی شان وابسته به دامداری است، وارد آمد.

استفاده از سوخت زغال سنگ در نیروگاه ها و خانه ها موجب شده است که اولانباتور از آلوده ترین شهرهای جهان باشد؛ به طوری که در زمستان ها، آلودگی هوا مانع دید هواپیماها برای فرود می شود.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت تفکرات فراماسونرها در معماری دانلود پلان اتوکد پاگرد فلزی پاورپوینت غذا، سلامتی و بیماری پاورپوینت در مورد هدف رفتاری پاورپوینت اندیشه مهدویت و آسیب ها