👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد بازیافت

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد بازیافت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

1

‏بازیافت

‏بازیافت‏ به آماده‌سازی ‏مواد‏ برای استفاده‏ٔ‏ مجدد گفته می‌شود. موادی که معمولاً قابل بازیافت می‌باشند عبارتند از ‏آهن آلات‏ ‏قراضه آهن‏ ‏پلاستیک‏ ‏شیشه‏ ‏کاغذ‏ ‏مقوا‏ ‏برخی مواد شیمیایی‏ ‏زباله‏ که به کود ‏کمپوست‏ تبدیل می‌شود.

‏بازیافت از به‌هدررفتن منابع سودمند و سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کند و مصرف مواد خام و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. با این کار، تولید ‏گازهای گلخانه‌ای‏ نیز کاهش می‌یابد. بازیافت مهم‌ترین مفهوم در ‏مدیریت پسماند‏ است.

‏منشاء مواد بازیافتی یا به عبارتی بازیافتنی‌ها، بیشتر، منازل مسکونی و صنایع هستند. برای آسان‌تر کردن امر بازیافت معمولاً دو نوع جداسازی مواد صورت می‌گیرد که «تفکیک در مبدأ» و «تفکیک در مقصد» نام دارند. تفکیک در مبدأ در سطح شهر و خیابان‌ها و فروشگاه‌ها از طریق سبدها و سطل‌های جداسازی مواد انجام می‌شود ولی برای تفکیک در مقصد مکان ویژه‌ای به نام ‏مرکز بازیافت مواد‏ در نظر گرفته شده‌است. مرکز بازیافت مواد بازیافتی و غیر قابل بازیابی دسته‌بندی می‌شوند. بسیاری از فروشگاه‌ها و کارخانه‌های

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت اقتصاد گوسفنداری رهبری در مدیریت به چه مفهومی است؟ پاورپوینت مهارت برقراري ارتباط موثر تحقیق بررسي قوانين كيفري ايران در امر پوشش مردم 32ص پاورپوینت در مورد مدل گرادکس (سیلاب)