👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی حقوق مالکیت فکری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی حقوق مالکیت فکری

عنوان: مبانی حقوق مالکیت فکری

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 59

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

فهرست مطالب:

تعریف حقوق مالکیت فکری

مالکیتهای صنعتی

مالکیتهای ادبی و هنری

و...

قسمتی از متن:

حقوق مالكيت فكري يكي از حقوق اساسي هر فرد در جامعه است كه با رشد روزافزون توليدات فكري و فرهنگي تأثيري روزافزون مي¬يابد و به طور كلي حقوق مالكيت صنعتي و حقوق مالكيت هنري و ادبي را در بر مي¬گيرد. اگر چه مالكيت معنوي ريشه¬هايي كهن در تاريخ بشر دارد اما در گذشته حقوق مرتبط با آن جايگاه روشني نداشته و تحت حمايت¬هاي حكومتي قرار نمی¬گرفت. امروزه حقوق مالكيت فكري و معنوي به عنوان يكي از حقوق اساسي فردي و از جمله عوامل موثر بر رشد اقتصادي كشورها شناخته شده و تحت حمايت قوانين كشوري و بين المللي قرار گرفته است.

بر اساس تعریف "سازمان جهانی مالکیت فکري"، مالکیت فکري، حقوق قانونی ناشی از فعالیت¬های فکري در زمینه¬هاي صنعتی، علمی، ادبی و هنري است.

مالکیت فکری در برگیرنده آن دسته از حقوق قانونی و علایق مالکانه است که ناشی از فعالیت¬های ذهنی در حوزه¬های هنری، ادبی، علمی، صنعتی و غیره می¬باشد. این حقوق زمینه انتفاع مادی اثر یا خلاقیت، ارتقاء و اشاعه¬ی آن را برای صاحب اثر یا خلاقیت، فراهم می¬نماید (صابری¬انصاری ، 2002).

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فرجام كاردین و زندگی2 پاورپوینت menopase یائسگی روانشناسی شادی مبانی نظری و پیشینه بهره ‌وری پاورپوینت هندسه 1 فصل 1(کشف اطلاعات استدلال زاویه)