👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق گوگل ارث و رونق فردای صنعت جهانگردی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق گوگل ارث و رونق فردای صنعت جهانگردی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏گوگل ارث و رونق فردای صنعت جهانگردی

‏در گذشته چنین  تصور می شد که دولت های بزرگ جهان از ماهواره ها صرفا برای اهداف ‏سیاسی، برنامه ریزی های نظامی و عملیات جاسوسی استفاده خواهند کرد ولی امروزه ‏کاربرد ماهواره ها چنان عمومیت یافته و با زندگی مردم آمیخته که تصور زندگی بدون آن ‏ها تقریبا غیر ممکن است.

‏ماهواره ها نقش مهمی در پیشبرد علوم مختلفی همچون هواشناسی، راهیابی، نقشه ‏برداری، محیط بانی، کشاورزی و همچنین برقراری  شبکه های ارتباط جمعی در سال های ‏اخیر ایفا کرده اند.

‏آغاز Google earth !

‏در ماه جون سال 2005  شرکت Google ‏نرم افزاری را به نام Keyhole ‏که با قیمت 90$ ‏به کاربران عرضه می شد خریداری کرد و آن را به صورت رایگان با نام جدید Google Earth ‏بر روی شبکه ی جهانی اینترنت قرار داد.

‏این برنامه با استقبال فراوانی روبرو شد و پس از "موتور جستجوی گوگل" به پر ‏کاربَر ترین خدمات گوگل تبدیل گشت. با استفاده از این برنامه کاربران می توانند ‏بوسیله ی کامپیوترهای شخصی خود تصاویر ماهواره ای را از هر نقطه ی جهان که مایل ‏باشند، تهیه کنند.

‏اگر کامپیوتر شما زیاد قدیمی نیست و از کارت گرافیکی خوبی نیز برخوردار هستید می ‏توانید نسخه ی اصلی آن را به طور رایگان از آدرس اینترنتی  "Google Earth" ‏با حجمی ‏در حدود MB 11.2 ‏دانلود کنید. هر چقدر اینترنتی که استفاده می کنید سرعت بالاتری ‏داشته باشد از امکاناتی که بوسیله ی این برنامه برای شما فراهم گشته است لذت بیشتری ‏می برید.

‏اکثر کاربرانی که از برنامه ی "گوگل ارث" برای بار اول استفاده می کنند دوست ‏دارند خانه و محله ی زندگی

‏خود را ببینند. کیفیت تصاویر گوگل در بعضی از نقاط آنچنان واضح است که کاربران ‏می توانند حتی بر روی پشت بام منزل شان بزرگنمایی کنند و یا سنگفرش حیاط را تک به ‏تک بشمارند ولی در بعضی دیگر از مناطق وضوح تصاویر کمتر است و در صورت استفاده از ‏بزرگنمایی، تصاویر دریافتی ناواضح می شوند.

‏نگرانی‌های موجود

‏بر خلاف مردم عادی که با هیجانی وصف ناپذیر از امکانات جدیدی که شرکت ‏گوگل در اختیار آن ها گذاشته بود، استقبال کردند؛ بسیاری از دولت های جهان به ‏مخالفت با آن برخاستند و از اینکه استفاده عمومی این

‏تصاویر ممکن است اطلاعات مهمی را در رابطه با نقاط حساس امنیتی کشورشان در ‏اختیار افراد مختلف قرار دهد ابراز نگرانی کردند.

‏در پاسخ به این اعتراضات، شرکت گوگل ابراز داشت برنامه ای که در اختیار عموم ‏قرار داده است معمولا تصاویر مربوط به سه سال گذشته را عرضه می کند و چنین اطلاعاتی ‏به کار خرابکاران و جاسوس ها نخواهد آمد.

‏از طرف دیگر گوگل در برنامه ی جدید خود از تصاویری استفاده می کند که از پیش ‏وجود داشته اند و توسط سازمان ها ی مختلف دولتی و غیر دولتی جهت استفاده های علمی و ‏همچنین نظامی به کار برده می شده اند؛ شرکت گوگل تنها این تصاویر را گرد آورده، ‏امکانات جدیدی به آن افزوده و به عنوان برنامه ی جدید "گوگل ارث" به کاربران عرضه ‏داشته است. از جمله امکانات این برنامه آن است که کاربران می توانند نام مکانی را ‏که مایل به تماشای تصاویر ماهواره ای آن هستند در ستون مربوط به جستجو وارد کنند ‏و با استفاده از حالتِ fly to ‏در منوی "گوگل ارث" همچون پرندگان بر فراز کره ی زمین ‏به پرواز در آیند و به مکان مورد نظر خود برسند.

‏در استفاده از این برنامه کاربران حتی می توانند نقشه ی ماهواره ای کره ی زمین ‏را در کامپیوترهای شخصی شان به میل خود تغیر دهند و به طور مثال مکان هایی را که ‏مایل به بازدید مجددّ آن ها هستند بر روی نقشه علامت گزاری کنند. برنامه ی"گوگل ‏ارث" تمام کره ی زمین را پوشش می دهد ولی در بعضی از کشور ها همچون آمریکا، کانادا ‏و انگلیس تصاویر از کیفیت بیشتری برخوردار هستند و در نتیجه کاربران می توانند به ‏جزییات بیشتری دست پیدا کنند.

‏به عنوان مثال از 38 شهر بزرگ آمریکا تصاویر سه بعدی تهیه گشته است و می توان با ‏کلیک کردن بر روی تصویر مغازه ی کوچکی در یکی از خیابان های فرعی شهر به نام، شماره ‏تلفن و برخی اطلاعات دیگر  مربوط به آن مکان دسترسی یافت. همچنین در اروپای غربی ‏نیز نقشه ی دقیق  راه ها با نام کامل شان موجود است. در بقیه ی نقاط دنیا اطلاعات ‏با چنین دقتی عرضه نمی شود.

‏ایران و‏ Google earth

‏این نقص تا حدی است که به عنوان مثال امکان دارد نام تمامی خیابان ها را در نقشه ‏ی خود نیابید و یا دستگیرتان نشود که چند رستوران در فلان خیابان شهر وجود دارد. به ‏این ترتیب باید اظهار داشت علی رغم اینکه از طریق نرم افزار "گوگل ارث" نمی توان به ‏نام دقیق برخی از خیابان ها و همچنین به تعداد و تنوع فروشگاه های موجود در محله ‏های شهری ایران(همچون بسیاری دیگر از نقاط جهان) دسترسی پیدا کرد و همچنین تصاویر ‏ماهواره ای در برخی از مناطق کیفیت چندان خوبی ندارند؛ ولی در بیشتر شهرهای بزرگ ‏همچون تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و رشت تصاویر از شفافیت خوبی برخوردار هستند و می ‏توان مانند دیگر شهرهای جهان از طریق این برنامه به اطلاعات آماری جغرافیایی، ‏اجتماعی و سیاسی تمامیِ شهرها دست یافت؛ این مطلب می تواند حداقل برای دست اندر ‏کاران صنعت گردشگری در ایران خبر خوشی محسوب گردد. چرا که “گوگل ارث” موفق گشته است ‏تمامی نقاط دنیا و حتی مکان های بکر و دست نیافتنی را که تا دیروز مجهول و نا ‏شناخته بود به سیطره ی قلمرو انسان ها در آورد و آرزوی سفر به دور دنیا را از جامه ‏ی یک رویای صرف، رنگی از حقیقت بخشد.

‏زمانی که شما برنامه ی "گوگل ارث" را استفاده می کنید و در کمتر از چند ثانیه به ‏یک گردش مجازی هیجان انگیز بر گرد کره ی زمین دست میآزید، در خواهید یافت که کره ی ‏زمین بسیار کوچک تر از آن چیزی است که تا پیش از این تصور می کرده اید و خود را در ‏برابر این اندیشه ی بنیادین هزاره ی سوم که تمامی مردم دنیا شهروندان یک سیاره را ‏تشکیل می دهند، قرار می دهید.

‏جهانگردی اینترنتی

‏کاربران "گوگل ارث" با استفاده از این برنامه خانه و محله ی زندگی خود و عزیزان ‏شان را در نقشه ی ماهواره ای کره ی زمین می یابند؛ به تماشای برج ایفل، اهرام مصر و ‏بنای زیبای تاج محل می نشینند؛ سری به مکان های خاطره انگیزی که پیش از این سفر  ‏کرده اند می زنند و از تجسس در خیابان های هالیوود و یا محله ی منهتن نیویورک لذت ‏می برند.

‏آن ها هر بار تصویر جالب جدیدی را در میان تصاویر بی‌شمار ماهواره ای می‌یابند، ‏همچون بار‌های پیشین خشنود می‌گردند. این موضوع سبب اقبال نرم افزار جدید شرکت گوگل ‏گردید و در همان اولین ماه های ورود به بازار آن را به یک سرگرمی تمام اعیار مخصوصا ‏نزد جوانان اروپای غربی و آمریکای شمالی تبدیل کرد.

‏امکاناتی که این برنامه برای کاربران عرضه می دارد باعث شده است که این نرم ‏افزارِ بسیار سرگرم کننده به شکل غیر قابل انکاری سبب افزایش معلومات سیاسی، ‏جغرافیایی و اجتماعی کاربران اش گردد. چنانچه ملاحظه می شود علاوه بر هر گونه ‏استفاده علمی، پژوهشی و کاربردی،  "گوگل ارث" برنامه ای است که با به تصویر کشیدن ‏نقاط مختلف دنیا، آرزوی سفر گردشگران را به منطقه ای خاص، در کمتر از چند ثانیه و ‏تنها با یک کلیک بر روی تصویر مورد نظر در مقابل چشمان آن ها تجسم می بخشد.

‏استفاده ی فراگیر این برنامه در ماه های اخیر، بدون ِ اینکه چنین سیاست گزاری از ‏طرفِ بانیان آن صورت گرفته باشد ، می رود تا جنب و جوش شدیدی را در آینده ی  صنعت ‏توریسم دنیا رقم زند.

‏فردای دنیا متعلق به نسلی است که در اتاق های شان می نشینند و برای تعطیلات ِ ‏خود بر اساس تصاویری که از ماهواره ها دریافت می کنند، تصمیم می گیرند. حال نوبتِ ‏ماست که با فرصت شناسی و اقدامات سنجیده، روی جهانگردان را به سوی کشور مقدس و عزیز ‏مان برگردانیم و حقّ خود را بر گردن تمامی جاذبه ها ی بی نظیری که همچون موهبتی ‏خداوندی نزد ما به ودیعه نهاده شده است ادا کنیم .

‏ایران کشوری است که با پیشینه ی تاریخی، وسعت جغرافیایی و  بالطبع تنوع زیستی ‏فراوان از زمان های بسیار دور خاستگاه اقوام مهاجری بوده است که به شکل اعجاب ‏انگیزی سنت ها و عادات قومی خود را در دنیای امروز حفظ کرده اند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آب پاورپوینت در مورد اعضای تیم دانلود پاورپوینت روانشناسی گشتالت اصول ضروری بهره وری دانلود پاورپوینت مبانی فشرده سازی تصویر