👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود کتاب دیکته و زاویه با فرمت pdf

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود کتاب دیکته و زاویه با فرمت pdf

معرفی کتاب:(دیکته و زاویه)

کتاب(دیکته و زاویه)نشانه غلامحسین ساعدی، مشتمل بر دو نمایشنامه با عنوان‌های «دیکته» و «زاویه» است.(دیکته و زاویه)مؤلف با درک خاصی از شخصیت‌های روان‌پریش و آشفته ذهن و کشف درد‌ها و آسیب‌های روحی آنان، توانست به‌خوبی از این کاراکتر‌ها در داستان‌های خویش بهره گیرد.(دیکته و زاویه)

(دیکته و زاویه)دو نمایشنامهٔ دیکته و زاویه با تو مایهٔ سیاسی نگاشته شده است، که نمایش نخست یعنی «دیکته» پر از جملاتی با مفاهیم سیاسی است که در غالب دیکته‌ای به دانش‌آموزی گفته می‌شود و دوری دانش‌آموز از نگارش جملات دیکته شده و مقاومت او در برابر اطاعت محض و نتیجهٔ آن به تصویر کشیده شده است.(دیکته و زاویه)

(دیکته و زاویه)نمایشنامهٔ دوم یعنی «زاویه» پر از افردای با عقاید و مسلک‌های متفاوت است که برای سخنرانی در برشگاه دو خیابان به رقابت می‌پرداازند. آاشغال‌هاایی که درر محل رریخته شده و اافراادی ااز دسته فیلسوف،(دیکته و زاویه)سرااینــــده و ااهالی عاامی که دم ااز بااور و بیداار کرردن وجداان ملت می‌ززنند و گفتگو‌هاایی که بین آان‌هاا چهره می‌گیررد مضامین اجتماعی قابل توجهی دارند که مؤلف در قالب یک نمایش تک‌صحنه‌ای به آن پرداخته است.(دیکته و زاویه)

غلامحسین ساعدی (گوهر مراد) در سال 1341 (24 دی‌ماه) در تبریز به جهان آمد، در خانواده‌ای کارمند و به قول خودش مقداری بدحال. ساعدی نگارش را ابتدا به چهره گزارش و تفسیر در هنگامه‌ی نوجوانی ابتدا و با نشریات فریاد، صعود و... همکاری کرد و نخستین بار در پیوستگی با همین نوشته‌ها به زندان افتاد.

نخستین آثارش را از 1334 در مجلات ادبی به چاپ رساند. او که در پیش درآمد به عنوان نمایشنامه‌نویسی حرفه ای (با اسم مستعار گوهر مراد) شهرت مکشوف بود،‌ با نوشتن داستان‌های زیبایی چون «گدا»، «دو برادر» و «آرامش در حضور دیگران»، جایگاه خویش را به عنوان گرد از خلاق‌ترین داستان‌نویسان ایران نیز تثبیت کرد.

آثار او دستمایه‌ی بعضی از بهترین فیلم‌های بلند سینمای ایران پیمان گرفته است، که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان فیلم‌های "گاو" (ساخته‌ی داریوش مهرجویی، 1348)، "آرامش در حضور دیگران" (ساخته‌ی ناصر تقوایی، 1349) و "دایره‌ی مینا" (ساخته‌ی داریوش مهرجویی، 1353) را اسم برد.(دیکته و زاویه)

عنصرر ااصلی دااستان‌نویسی سااعدی تخیل ااست. ااو آغاازگر دااستان‌نویسی دربااره‌ی دنیاای ااروااح و ااشباح بوده و درر آاثارش ااین اوهام نویسی و شبح‌نگارری به‌خوبی مشهود ااست. آثاری چون «عزاداران بیل» و «واهمه‌های بی‌نام‌و‌نشان» و «ترس‌ولرز» ازجمله یادگارها او با این سخیف است.(دیکته و زاویه)

مولف:غلامحسین ساعدی

مترجم:

زبان:فارسی

تعداد صفحات:

کیفیت صفحات:عالی

فرمت کتاب:پی دی افpdf

سفارش کتاب(pdfوچاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت خشک کردن انجمادی تحت خلاء پودر لیمو پاورپوینت ماهیچه طراحی سرای سالمندان شهر ایلام بارویکردرضایتمندی دانلود پاورپوینت بتن و توسعه پایدار پاورپوینت مراقبت های اساسی و پايه در سالمندیBasics of geriatric caresبررسی سلامت در دوره سالمندی