👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله پالایشگاه پتروشیمی بوشهر

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله پالایشگاه پتروشیمی بوشهر

مقاله پالایشگاه پتروشیمی بوشهر دارای 28 صفحه و با فرمت ورد وقابل ویرایش

احداث یک مجتمع پتروشیمی برای تولید P.V.C (‌ماده اولیه پلاستیک )‌ و D.D.B ( ماده اولیه پاک کننده ها ) و NAOH ( سود سوزآور ) را در شهر بوشهر به لحاظ وجود امکانات زیر پیشنهاد نمود :

۱٫ وجود پالایشگاه بوشهر

۲٫ دسترسی به برق سراسری

۳٫ دسترسی به معادن نمک خوزستان

۴٫ دسترسی به دریا از طریق اروندرود و خلیج فارس

به همین منظور در سال ۱۳۴۴ شرکت سهامی پتروشیمی بوشهر با مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به میزان ۷۴% و شرکت آمریکائی « بی – اف – گودریچ » به مقدار۲۶% با هدف تولید محصولات زیر تأسیس گردید :

۱٫ تولید ماده اولیه پلاستیک (P.V.C)به ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال

۲٫ تولید ماده اولیه پاک کننده ها (D.D.B) به ظرفیت ۱۰ هزار تن در سال

۳٫ تولید سود سوزآور (NaOH) به ظرفیت ۲۴ هزار تن در سال

در همین راستا زمینی به مساحت ۲۷ هکتار در جوار پالایشگاه بوشهر انتخاب گردید . در سال ۱۳۴۵ قرارداد اجرای پروژه پتروشیمی بوشهر با شرکت لاماس آمریکا منعقد و در سال ۱۳۴۸ مجتمع به بهره برداری رسید .

در سال ۱۳۵۲ تصمیم به اجرای طرح توسعه واحد P.V.C به ظرفیت سالانه ۴۰ هزار تن در سال گرفته شد و در سال ۱۳۵۴ بهره برداری از آن آغاز گردید ولی عملاً بیش از ۳۴ هزار تن در سال بازدهی نداشت . در سال ۱۳۵۸ سهام شریک خارجی خریداری و در همان تاریخ شرکت ملی صنایع پتروشیمی مالکیت کلیه سهام آن شرکت را از آن خود نمود .

پتروشیمی بوشهر در طول جنگ تحمیلی

در ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ با آغاز جنگ تحمیلی ، شهربوشهر نیز همانند دیگر نقاط مرزی کشور مورد تهاجم وحشیانه دشمن قرار گرفت. کارکنان متعهد پتروشیمی در آن زمان زیر شلیک مستمر گلوله های توپ و خمپاره ،‌ واحدها را بطور اضطراری بسته و سریعاً نسبت به تخلیه مواد شیمیائی و آتش زا از مخازن و دستگاه های حساس اقدام نمودند . با ادامه جنگ اکثر کارکنان پتروشیمی بوشهر در دیگر تأسیسات وزارت نفت در سطح کشور مشغول به کار شده و تعداد محدودی نیز وظیفه نگهداری از دستگاه ها و تأسیسات را در مقابل آتش دشمن عهده دار شدند و در این راستا تعدادی از دستگاه های با ارزش و حساس به بندر ماهشهر منتقل و بخشی دیگر که امکان جابجائی آنها نبود با استفاده از سنگرهای شنی در محل مجتمع مورد حفاظت قرار گرفتند . در سال ۱۳۶۲ تصمیم به بازسازی مجتمع گرفته شد و اقدامات محدودی نیز در این زمینه صورت گرفت ولی شدت جنگ و گسترده شدن آن ادامه کار را غیر ممکن ساخت و عملیات بازسازی به بعد از جنگ موکول شد . خسارات وارده در اثر جنگ به قدری شدید بود که طی آن ، واحدهای مجتمع بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب گردید. که کمترین درصد تخریب مربوط به واحد۵۰۰ (۴۰%) و بیشترین آن مربوط به واحد ۳۰۰ (۱۰۰% ) بوده است .

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت مدير الكترونيكي هزاره سوم دانلود پاورپوینت نتایج انحرافات مدیریت برای سازمان پاورپوینت در مورد سیستم های انتقال آب بحران آب و آب مجازی تحقیق موزه پاورپوینت در مورد فیزیک پیش دانشگاهی 1 مبحث نمودارها (تحقیق داش آموزی)